Dynamo Pardubice nehospodárně rozhazovalo, říká primátor. Sám byl u toho…..

Středověkou hantýrkou primátor Pardubic Martin Charvát nechal přivázat dnes už bývalého šéfa Dynama na pranýř s tím, že jedině on je odpovědný za nepořádky v klubu. Vyhazov manažera Martina Sýkory rozhodně neproběhl v tichosti.

„Dozorčí rada má indicie k tomu domnívat se, že Martin Sýkora hrubě porušil povinnosti vyplývající z povinností člena představenstva, především tím, že přijímal nehospodárná manažerská rozhodnutí a uzavíral nehospodárné závazky bez přiměřené garance finančního krytí,“ uvedl primátor a šéf dozorčí rady klubu Martin Charvát.

Je ale otázka, jestli domyslel dopad svých slov. Veřejnosti totiž o Sýkorovi neřekl, že třeba „uklouzl“ při podpisu jedné dvou nevýhodných smluv, ale že klubu škodil vlastně dlouhodobě. Že zavinil letošní propad v hospodaření ve výši několika desítek milionů korun.

A to je problém. Kdo jiný měl dohlížet na správnost kroků Sýkory než člen, potom šéf dozorčí rady a především hlavní zástupce majoritního vlastníka hokejového klubu, tedy města Pardubice?

Sám Martin Sýkora vedl od začátku prosince klub už víceméně jen naoko. Vše rozhodoval druhý člen představenstva sportovní manažer a zastupitel za ANO Dušan Salfický. Ten ačkoliv u všech klíčových rozhodnutí byl také, v klubu pokračuje.

„Nechci házet špínu, nejsem politik a do krajských voleb kandidovat nebudu. To není můj styl. Každý, kdo Dynamo sleduje, si umí udělat obrázek sám i bez mého vyjádření,“ napsal v SMS redakci MF DNES Martin Sýkora po svém konci.

Celý příběh je o to pikantnější, že manažera dovedl z opatovické elektrárny právě primátor Charvát. „Ano, on s tímto jménem přišel. Nyní se mi nelíbí, že svého kolegu z klubu takhle hodil přes palubu. Není možné, vše svalit na jednoho člověka,“ uvedl Petr Klimpl s tím, že setrvání Salfického v čele klubu si vymínil i faktický nový šéf Dynama Ondřej Heřman.

Dynamo hýbe Pardubicemi již několik dekád, ale posledních pár let trošku jinak, nežli by si fanoušek tohoto klubu představoval. Nyní je klub na hraně historické propasti a jak se stalo již tradicí, tak i letos se hledají viníci a jak bývá zvykem, tak nejlepší je hodit vše na odvolaného. Nyní zrovna na “manažera“ Sýkoru. Od začátku to nebyl žádný lumen, ale tam kde se Pardubice dnes nacházejí, není rozhodně jeho vina. Jednoznačná vina je na lidech, kteří tam tyto „manažery“ dosazují. Vinu hledejme u majoritního vlastníka, tedy primátora města a jim navrženého minoritního akcionáře a bývalého generálního manažera a úspěšného brankáře. Oba kluky mám svým způsobem rád, potkáváme se při různých sranda mačích na ledě a Dušan je hrozně hodnej chlap, ale nemůžou to dělat. Po těch pěti letech, co v Pardubicích zachraňují hokej, už by na to mohli přijít sami. A kokainový mág  na střídačce „A“ mužstva, který určitý čas také nechodil na tréninky (vlastně nechodil do práce) rozhodně není vzorem pro mladé pardubické naděje. Nehledejme vinu u trenérů, nehledejme vinu u hráčů (hrají na co mají), ani u bývalého tiskového mluvčího Sýkory, který byl ve funkci pár měsíců a nestihl se ani rozkoukat, hledejme vinu pouze u lidí, kteří dlouhodobě dosazují do vedoucích pozic manažery, kteří rok co rok skládají mužstvo a připravují smlouvy“ uvedl starosta šestého městského obvodu Petr Králíček

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy