Kruhovému objezdu u pardubického nádraží uleví nový připojovací pruh

Jízda autem po Pardubicích je v posledních dnech zase o něco komplikovanější. Řidiči, kteří míří do Pardubic od západu, se musí každé ráno a odpoledne připravit na dlouhé kolony na silnici I/2 v okolí Popkovic a pardubického letiště. Důvodem je uzavírka mostu mezi Rosicemi nad Labem a Svítkovem.

Další problémy se pak dají čekat v následujících týdnech v okolí kruhového objezdu mezi prodejnami Albert a Lidl nedaleko vlakového nádraží. Začala tam totiž stavba nového připojovacího pruhu.

V místě totiž nově vznikne přímý pruh, který motoristy navede od nádraží z ulice Palackého rovnou na nájezd směr Hradec Králové, aniž by museli jet přes okružní křižovatku. „Ta je doplněna o spojovací větev, takže preferovaný směr provozu zbytečně nezatěžuje okružní prstenec,“ upřesňuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve své vizualizaci k dostavbě mimoúrovňové křižovatky Palackého.

Právě úprava kruhové křižovatky, u které se denně tvoří dlouhé kolony, je součástí této stavby, která slavnostně začne příští čtvrtek.

Do křižovatky budou po doplnění větve vjíždět z centra již jen auta směřující na Chrudim. Vedle nové samostatné větve zůstane zachován stávající chodník. Stavbaři zatím na místě provádějí nutné přeložky inženýrských sítí v podobě kabelů či odvodnění.

Současný sjezd z nadjezdu u Parama, od Chrudimi k nádraží, bude po dokončení celé stavby zachován pouze pro vozy MHD. Ostatní řidiči budou z mostu přes železniční koridor k okružní křižovatce u Lidlu sjíždět nově až o cca 200 metrů dále rovněž po nové větvi, která během stavby vznikne. Hotovo má být vše v roce 2021.

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/pardubice-nadrazi-kruhovy-objezd-doprava.A191024_509972_pardubice-zpravy_mvo