Oprava stadionu zkouší pevnost radniční koalice

Opravit, či neopravit Letní stadion minimálně za půl miliardy korun? To je zásadní otázka, která nyní hýbe vedením města Pardubic a hlavně vráží čím dál vyšší překážku mezi hlavní dva koaliční partnery z hnutí ANO a ODS. Obě strany přiznávají narušení vzájemných vztahů.

„Chytli jsme se s kolegou Kvašem, to je pravda. Vztahy v koalici oprava stadionu poškodila, to je jasné, ale až v budoucnu se ukáže, jak moc,“ uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková z hnutí ANO.

Ona společně se svými spolustraníky má jasno – stadion nám pomalu padá na hlavu, pardubičtí fotbalisté, v této sezoně navíc velmi úspěšní, nemají kde hrát, jdeme opravovat.

„Jednáme už příliš dlouho, nikam to nevede. U velkých projektů v jednu chvíli musí někdo bouchnout do stolu a rozhodnout. V minulosti se také silně kritizovala oprava bazénu nebo arény. Také to byly drahé projekty, ale dnes jsme rádi, že se to udělalo,“ uvedla Helena Dvořáčková.

„Nikdo není proti opravě Letního stadionu, ani já ani ODS. Jen říkáme, že spolu s parkovacím domem to město vyjde na minimálně 600 milionů a ty peníze nemáme. Zadlužit město s tím, že dvacet let budeme splácet 40 milionů ročně, není žádná sranda. Jsme za to rozhodnutí odpovědní,“ uvedl radní za Sdružení pro Pardubice Tomáš Pelikán, který je ve sporu na straně ODS.

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/koalice-pardubice-politika-magistrat-ano-ods.A191018_155811_pardubice-zpravy_lati