Poslední šanci k odkupu spalovny zastupitelé nevyužili

Na čtvrteční zastupitelstvo byla připravena důležitá zpráva v režimu na stůl, „tzn. narychlo přímo na jednání zastupitelstva“, kde mělo být schváleno financování odkupu spalovny v Rybitví včetně využití spalovny do budoucna. Zastupitelé města Pardubic jsou jediní, kteří mohli v této záležitosti rozhodnout. Opět, ani na pátý pokus ovšem financování neschválili.
Riziko vybudování spalovny je tedy kvůli nečinnosti zastupitelů města Pardubic stále aktuální, přičemž termín nabídky firmy AVE CZ k odkupu spalovny je pouze do konce června 2018, jak uvedla tisková mluvčí společnosti Pavla Ivácková. „Hlavním cílem je teď získat potřebná povolení, abychom mohli spalovnu provozovat“, uvedla dále mluvčí.
Dle názoru starosty šestého městského obvodu Petra Králíčka, který proti spalovně aktivně a dlouhodobě vystupuje, pohrdají zastupitelé města 50 000 občany, kteří v petici vyjádřili nesouhlas s vybudováním spalovny. „I když primátor Charvát cítí smutek a marnost, je to především ukázka jeho neschopnosti, když disponoval celé 4 roky koaliční většinou“, uvedl starosta Králíček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *