Představení volebního programu hnutí Pardubice pro lidi

Lokální pardubické hnutí Pardubice pro lidi představilo svůj volební program a dva měsíce před komunálními volbami tak naplno odstartovalo předvolební kampaň. V restauraci U Bílého koníčka si dalo za cíl po volbách zasednout v protější budově Pernštýnského náměstí, tedy na pardubické radnici.

Lídr hnutí a zároveň starosta šestého městského obvodu Petr Králíček v úvodu připomněl úspěchy jeho zástupců, jako jsou vybudované cyklostezky, opravené komunikace a vybudované či zrevitalizované parky a sportoviště. Dále představil osm lídrů, kteří budou bojovat o co nejlepší umístění na svých obvodech. Kromě výše zmiňovaného, jemuž bude na „šestce“ z pozice dvojky krýt záda tiskový mluvčí jedné z pardubických společností Martin Vencl, se do boje zapojí v prvním městském obvodě Ing. Martin Táborský, ve druhém Ing. František Polák, ve třetím architektka Petra Nacu, úspěch chce na čtyřce zaznamenat Ing. Ondřej Pištora, v pětce by měl bojovat PhDr. Robert Novotný, sedmý obvod by rád úspěšně vedl i další čtyři roky oblíbený starosta Vítězslav Čapek, na osmý obvod pak v čele Pardubic pro lidi stane Josef Jirout. „Na obvodech máme co obhajovat, v posledních volbách jsme získali 21 mandátů, skončili jsme o pouhý jeden mandát za vítězným ANO, a slevit ze svých cílů nehodláme ani letos,“ řekl na tiskové konferenci Petr Králíček.

Po zkušenostech z obvodů chtějí Pardubice pro lidi uspět i na městské radnici. Hnutí se nijak nevymezilo proti žádnému z volebních soupeřů vyjma SPD Tomia Okamury. Dopomoci k úspěchu by, kromě silných osobností na předních pozicích kandidátek, měla také atraktivní kampaň nabitá překvapivými prvky, se kterými přišel právě druhý muž kandidátky pro šestý obvod Martin Vencl. „Chceme oslovit mladé lidi, proto jako první politická strana rozjíždíme chatovacího robota od pardubické, velmi slibně se rozvíjející společnosti, která nám postavila robota přímo na míru. Potencionální voliči s ním mohou poklábosit a my získáme přehled o tom, jaká témata obyvatele Pardubic trápí, co je těší a co chtějí,“ vysvětlil Martin Vencl.

Co do programu, hnutí Pardubice pro lidi sází hodně na dopravu, protože právě tuto problematiku považuje v Pardubicích za zásadní. „Hodláme spolupracovat při výkupech pozemků pro obchvaty tak, aby se konečně řešení dopravy v Pardubicích pohnulo kupředu a ne, že budeme čekat tak, jako čekáme už dvacet let,“ zdůraznil Petr Králíček. Hnutí chce řešit také parkování v centru města stavbou menších parkovacích domů, v nemocnici zase parkování zdostupnit a zlevnit. Výrazným bodem programu je například výkup spalovny nebezpečného odpadu v Rybitví, proti které starosta šestého obvodu zbrojí už delší dobu. Co do obvodních témat je asi nejzajímavějším nejen pro obyvatele šestého a sedmého obvodu přemostění Labe mezi Svítkovem a Rosicemi pro pěší a cyklisty. Petr Králíček k tomu dodává: „Kdo jste tam kdy jel, tak víte, že ta situace je opravdu nebezpečná.“