Soud zamítl návrh sdružení Naše Pardubice, které chtělo přepočítat hlasy

Podpis koaliční smlouvy v Pardubicích je zase o něco blíže. Soud totiž 8.11.2018 zamítl návrh na přepočet hlasů z říjnových komunálních voleb, který podal Filip Sedlák a jeho sdružení Naše Pardubice.

V návrhu nebyly uvedené skutečnosti a věrohodné důkazy, z nichž by bylo možné vyvodit porušení volebního zákona pro předmětné volby tím způsobem, že by skutečně byl ovlivněn jejich výsledek,“ řekl soudce Jan Dvořák. Sdružení naše Pardubice napadlo v říjnu výsledek voleb poté, co v závěru sčítání přišlo o hranici pěti procent hlasů potřebnou k cestě do zastupitelstva.

„Objevilo se pár podivností. Za prvé víme, že někteří lidé v komisích nejsou natolik znalí, aby ten sčítací systém sami chápali. Z mých vlastních zkušeností tam sedí jen pár lidí, kteří jej znají, a ostatní se řídí podle jejich rozhodnutí,“ uvedl v minulosti lídr sdružení Filip Sedlák.

Volby v Pardubicích tedy s největší pravděpodobností definitivně vyhrálo hnutí ANO se třinácti mandáty. ODS má sedm zastupitelů, Piráti pět, Pardubáci společně čtyři. Koalice pro Pardubice a Sdružení pro Pardubice získaly po třech zastupitelích, komunisté a sociální demokraté po dvou.

V Pardubicích nejspíš vznikne hodně široká koalice, kde bude zastoupeno šest stran. Hnutí ANO, ODS, Koalice pro Pardubice tvořená TOP 09 a lidovci, Sdružení pro Pardubice a ČSSD. Ovšem na soudu se setkalo stížností mnohem více. Třeba ODS na soud dodala jasný důkaz, že jeden z jejich kandidátů dostal v okrsku 4001 i sto hlasů méně, než lidé zaškrtli.

Zdroj: https://pardubice.idnes.cz/volby-2018-pardubice-koalice-politika-ano-ods-nase-pardubice-soud-prepocitani-hlasu-ggn-/pardubice-zpravy.aspx?c=A181108_130402_pardubice-zpravy_mvo

 

 

Zdroj: https://pardubice.idnes.cz/volby-2018-pardubice-koalice-politika-ano-ods-nase-pardubice-soud-prepocitani-hlasu-ggn-/pardubice-zpravy.aspx?c=A181108_130402_pardubice-zpravy_mvo