Svítkovský most opět funguje, jeho otevření ulevilo pardubické dopravě

O posledním listopadovém víkendu se otevřel most mezi Svítkovem a Rosicemi. Využívaná propojka byla zavřená kvůli stavbě lávky pro cyklisty

„I v této těžké době, kdy se různá nařízení mění každým dnem, přinášíme veselejší zprávy. Určité práce jdou dle stanoveného harmonogramu, a jak bylo přislíbeno, tak od soboty bude most opět otevřen,“ uvedl o posledním listopadovém víkendu starosta šestého pardubického obvodu Petr Králíček na svém Facebooku.

Dělníci stačili silnici uklidit od nánosu bahna a lidé mohli oblíbenou spojnici opět využívat. A byť je most úzký a jezdí se na něm kyvadlově, vliv na dopravu má v Pardubicích větší, než by se mohlo zdát. Podle údajů z radnice přes něj denně projede na pět tisíc aut. Ostatně to je také jeden z hlavních důvodů, proč se vedle mostu lávka pro cyklisty staví.

„Stavba by měla být dle plánu ukončena do konce roku,“ doplnil Králíček, který na Facebooku velmi podrobně celou stavbu sleduje.

Díky rozsáhlé satelitní výstavbě ve Svítkově se městský obvod VI v posledních letech potýká s enormním nárůstem dopravy v celé lokalitě. To logicky přivádí i další auta na zmíněný úzký most, který kapacitně přestává stačit. Svítkovský most byl také, jako první místo v Pardubicích, osazen tzv. chytrými semafory, které pouští auta podle toho, na které straně jich čeká více.

Zdroj: ww.idnes.cz