V Pardubicích si připlatíme za popelnice

Už 14 let se v Pardubicích nezdražoval poplatek za svoz komunálního odpadu. V nejbližší době se to ale změní. Radní města Pardubic zvažují, že k dnešním 500 korunám přibude dalších 150. Město totiž na likvidaci odpadků doplácí desítky milionů korun ročně.

„Domnívám se, že po tolika letech a stále rostoucích nákladech města na odpadové hospodářství je čas poplatek za odpad upravit,“ uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková z ANO.

„Pokud by obyvatelé měli platit podle skutečných nákladů, které na odpadové hospodářství vynaložíme, stálo by to každého ročně 802 koruny. My zvažujeme zvýšení stávajícího poplatku o 150, případně o 190 korun. Já osobně se přikláním k nižší variantě, tedy navýšení o 150 korun na celkových 650, ale konečné slovo bude mít zastupitelstvo města,“ řekla náměstkyně Dvořáčková.

Starosta šestého městského obvodu Petr Králíček má na tuhle věc trochu jiný názor. „Cestou důslednější separace odpadu, tak jak je prováděna v některých městech (Sezemice) by se cena nemusela zvyšovat. Zejména pro ty občany, kteří budou důsledněji separovat“, uvedl.

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/poplatek-komunalni-odpad-pardubice-svoz-cena-zdrazeni.A191024_132129_pardubice-zpravy_lati