Vesele u ranní kávy

Dnes ráno, když jsme otevřeli vydání Pardubického deníku, jsme se museli od srdce zasmát.  V článku „Kolaudujte, vyzval radnici krajský úřad“,  viz: https://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/kolaudujte-krajsky-urad-pokaral-stavebni-odbor-mesta-za-svitkov-20180925.html  , který pokáral stavební úřad magistrátu za překročení svých pravomocí (a kdo asi stojí v čele magistrátu) se objevily věty pana primátora že „odpovědnost za neutěšený stav dopravy  nese vedení radnice ve Svítkově, jmenovitě pan Králíček, který měl řešit dopravní strategii v lokalitě. Ve Svítkově nekoncepčně vzniká jeden satelit za druhým, ale už nenásleduje občanská vybavenost, ani se nepracuje na dopravním řešení“. Pan primátor prohlrál souboj s firmou CZSH, a našel tedy dalšího viníka, starostu Králíčka.

Je úsměvné, že pan primátor neví, že dopravní strategii ve městě Pardubice neřeší obvod, ale magistrát, v jehož čele stojí.  A ještě více vtipná je věta, ža  Svítkově nekoncepčně vzniká jeden satelit za druhým, ale už nenásleduje občanská vybavenost, ani se nepracuje na dopravním řešení. Pan primátor asi vytížením z volební kampaně zapomněl, že dva poslední developerské projekty v šestém obvodě nesou jeho podpis. Projekt „Tři platany ve Starých Čívicích“, kde jako předseda správní rady nadace pro rozvoj města Pardubic  podepsal smlouvu o prodeji pozemků k této výstavbě a lokalita Svítkov- Západ, kde jím řízená nadace vystupuje již jako investor.

Asi nejvtipnějším tvrzením v článku je věta pana primátora  „Lokalita u Moruší však začala vznikat až v době, kdy už bylo městskému obvodu známo, že plány sousedního satelitu s mostem a navazující komunikací počítají“. Lokalita stála dávno před tím, než CZSH začal budovat Svítkov  V a vůbec přemýšlel o nějakém mostě.  Prostě pan primátor bydlí v Rosicích…..

Pane primátore, děkujeme Vám za tyto satelity.